HJC Technológia

Nová vízia cyklistických prílb

Každý deň vykonávajú naši konštruktéri dlhý rad testov, aby prilby HJC prekonali očakávania aj tých najnáročnejších zákazníkov. Výsledky získané v špičkovo vybavených laboratóriách porovnávajú s dátami zozbieranými v teréne. To im umožňuje vyvíjať bezpečné, aerodynamické a do posledného detailu prepracované prilby.

Pohodlnosť je dôležitým kritériom, ktoré prilby HJC musia spĺňať. Preto pri ich vývoji využívame laserové skenovanie hláv. Podľa týchto skenov dizajnéri navrhujú prilby HJC tak, aby pasovali na každý tvar hlavy.

Perfektné usadenie na hlave a vysoký komfort

HJC SPORTS vyvinulo dve revolučné, patentované technológie, ktoré zvyšujú komfort počas jazdy. COOLPATHTM je pokročilý systém odvetrávania a SELFITTM – jedinečný samonastavovací mechanismus.

COOLPATHTM

Coolpath je nová patentovaná technológia z dielne HJC. Prepracovaním vnútorného polstrovania prilby sme dokázali zásadne znížiť hmotnosť prilby a umožniť vzduchu, aby voľne prúdil okolo hlavy. Prilby HJC sú preto dobre odvetrávané a majú nízku hmotnosť, čo maximálne zvyšuje komfort počas jazdy.

Pokrokový ventilačný systém

Na dosiahnutie čo najlepšej ventilácie počas jazdy sme na špičkové prilby HJC aplikovali technicky modifikovaný Bernoulliho princíp. Počas jazdy sa tempo povrchového prúdenia vzduchu všeobecne zrýchľuje a postupuje smerom k zadnej časti prilby. Prostredníctvom tlakových rozdielov je potom vzduch z prednej nasávacej prilby odvádzaný zadným vetracím otvorom. Systém coolpath tak zaisťuje optimálne odvetrávané hlavy počas jazdy.

SELFITTM

Selfit je samočinný upínací systém, ktorý zaručuje pohodlné a bezpečné usadenie prilby na hlave. Akonáhle je raz nastavený, nevyžaduje ďalšie úpravy. Selfit systém automaticky upravuje napnutie tylovej kolísky, a to aj počas jazdy – napríklad pri otáčaní hlavy. Zvyšuje tak bezpečnosť a predovšetkým komfort, zatiaľ čo vy si môžete užívať jazdu naplno.

5 polôh tylovej kolísky

Päť východiskových pozícií tylovej kolísky zaručuje pohodlné a pevné upnutie pre každý tvar a veľkosť hlavy. Uchytenie prilby si tak môžete nastaviť presne podľa seba, čím získate komfortnú a účinnú ochrannú pomôcku pre každú ďalšiu jazdu.

Bezpečnosť & komfort

Vnútorná výstuž

Prilby HJC majú vo vnútri tvrdeného polystyrénu navyše integrovaný vnútorný rám – ten nielenže drží prilbu v jednom kuse, ale predovšetkým je vďaka nemu prilba pevnejšia a najmä odolnejšia voči nárazom. Vďaka tomu dokáže pri nehode lepšie ochrániť hlavu.

Pokročilý systém vzduchových kanálov

Prostredníctvom vzduchových kanálov umiestnených v prednej časti preniká do prilby vzduch, ktorý prúdi medzi ňou a hlavou. Otvormi v zadnej časti prilby je potom ohriaty vzduch vyvedený preč. Systém vzduchových kanálov tak zaisťuje zvýšené prúdenie vzduchu vo vnútri prilby a lepšie odvádza teplo von.

In-Mold konštrukcia

Konštrukčná metóda In-Mold spočíva v priamom spojení vnútornej vrstvy tvrdeného polystyrénu s vonkajším polykarbonátovým plášťom. Použitie tejto technológie zvyšuje štrukturálnu pevnosť prilby, poskytuje kompaktné vystuženie, dodáva produktu perfektný povrch a najmä prispieva k vyššej bezpečnosti.

Tkanina využívajúca X-Static/polygiene technológiu

Textília použitá na vnútorné polstrovanie prilby obsahuje strieborné častice disponujúce antibakteriálnymi vlastnosťami. Dochádza tak k likvidácii baktérií bez toho, aby bolo ohrozené zdravie cyklistu. Integrovaním týchto častíc priamo do použitej tkaniny nedochádza k ich omývaniu a je tak zaručená dlhodobá životnosť prilby.

Testovacie laboratórium HJC s veterným tunelom

Kombináciou laboratórnych skúšok a zbieraním dát v teréne vznikajú v HJC do detailu prepracované prilby. HJC SPORTS je jedna z mála spoločností vyrábajúcich prilby, ktorá disponuje vlastným laboratóriom s veterným tunelom. Ten umožňuje testovať aerodynamiku, odvetrávanie, hluk a ďalšie javy spojené s jazdou. Našim konštruktérom tak umožňuje overovať, a predovšetkým vylepšovať vlastnosti nových modelov HJC prílb. Spoločnosť HJC sa tak zásadne podieľa na vývoji technológií pre závodné motocyklové prilby a špičkové cyklistické prilby.

Aerodynamický dizajn

Vďaka skúsenostiam s navrhovaním závodných prilieb pre Moto GP sa konštruktéri z HJC stali odborníkmi na aerodynamické prilby. Tie všeobecne disponujú aerodynamickejším dizajnom ako bežné cyklistické prilby, majú však obmedzenú ventiláciu. Prilby HJC toto obmedzenie redukujú na minimum a sú tak pravdepodobne najlepšie vetranými semi-aero prilbami na trhu.

3D SKENOVANIE

Precízna konštrukcia využívajúca 3D skenovanie

Aby bolo možné nájsť ideálny tvar a veľkosť prilby, analyzovali odborníci z nášho konštrukčného tímu HJC celý rad skenov hláv ľudí z celého sveta. Vďaka nim mohli navrhnúť optimálny tvar prilby, poskytujúci v troch základných veľkostiach skvelé prispôsobenie a pohodlie.