HJC SPORTS

Vyvíjame a vyrábame prilby od roku 1971

V HJC SPORTS vyvíjame a vyrábame prémiové prilby už viac ako 50 rokov. Naše prilby oceňujú profesionáli aj laici najmä pre pokročilú konštrukciu, ktorá kombinuje vysokú pevnosť a nízku hmotnosť. Vďaka dlhoročnej práci a výrobe kvalitných produktov nám dôveruje množstvo športovcov aj bežných užívateľov. Dokázali sme si vybudovať obchodné zastúpenie v 65 krajinách z celého sveta. Len v Európe tvoria naše produkty 20 % trhu s motocyklistickými a cyklistickými prilbami.

Testovanie prílb vo vlastnom laboratóriu s veterným tunelom a priama spätná väzba popredných pretekárov nám umožňuje dokonale vyladiť pomer medzi pohodlím, hmotnosťou a aerodynamikou prílb. Pri konštrukcii prílb HJC využívame Venturiho efektu (či aerodynamický paradox), ktorý dokáže výrazne redukovať odpor vzduchu pri rýchlej jazde.

Sme tiež prvou spoločnosťou vyrábajúcou prilby, ktorá sa zásadne podieľa na sponzorovaní pretekov organizovaných Moto GP. Angažovali sme sa ako jeden z hlavných sponzorov pretekov HJC Helmets GP Českej republiky 2016 a GP Francúzska 2017–2018. Pre veľký úspech týchto súťaží sme sa rozhodli naďalej podporovať motocyklové pretekanie na najvyššej úrovni a zároveň rozšíriť pole pôsobenia v tejto oblasti podporou pretekárskeho okruhu Sachsenring v Nemecku.

Posledných 17 rokov patríme k popredným predstaviteľom svetového trhu s prilbami. Také dedičstvo je potrebné nielen chrániť, ale predovšetkým naďalej rozvíjať. Venujeme preto veľkú pozornosť ďalšiemu vývoju nových konštrukcií a dizajnu prílb, zavádzame do praxe inovatívne technológie, spolupracujeme s partnermi po celom svete. Okrem zamerania na motocyklistické a cyklistické prilby, sa venujeme aj prilbám lyžiarskym. V prvom rade však v HJC SPORTS považujeme za svoje poslanie posúvať prilby na stále vyššiu úroveň.

Sponzorujeme

AG2R CITROEN TEAM

V HJC SPORTS úzko spolupracujeme s najlepšími svetovými športovcami už vyše 50 rokov. Sme veľmi hrdí na to, že sme mohli vybaviť našimi produktmi AG2R Citroen Team a stať sa tak jeho neoddeliteľnou súčasťou. Spája nás nielen láska k športu, ale hlavne rovnaké životné hodnoty, ktoré nás motivujú rásť každým dňom.

Team Israel Start-up Nation

Hybnou silou na posúvanie technologických a dizajnových hraníc prílb je pre nás spolupráca s vrcholovými športovcami. Je to práve chuť posúvať sa vpred, ktorú zdieľame s Team Israel Start-up Nation. Sú to predovšetkým jazdci tohto tímu, ktorí nám poskytujú neoceniteľnú spätnú väzbu z terénu, vďaka ktorej môžu byť HJC prilby aerodynamickejšie, ľahšie a hlavne bezpečnejšie.

UCI hodinový rekord

V apríli 2019 ustanovil Victor Campenaerts z tímu Lotto Soudal UCI World Tour Team nový svetový rekord, keď za hodinu prešiel na dráhe presne 55,089 km a pokoril tak rekord Bradleyho Wigginsa z roku 2015. Hlavu mu pri tom chránila prilba HJC ADWATT.

Prilbu HJC ADWATT sme vyvíjali vo veternom tuneli, čo nám umožnilo vylepšiť jej výkon a výrazne znížiť jej odpor ako na dráhe, tak na ceste. Na jej vývoji sa okrem našich konštruktérov podieľal aj Victor Campenaerts. Ten je známy tým, že TT prilbu používa zásadne bez štítu, zatiaľ čo väčšina jeho tímových kolegov so štítom jazdí. V HJC Sports sme túto náročnú výzvu prijali a vyvinuli TT prilbu, ktorá je efektívna ako so štítom, tak bez neho, je rýchla a zároveň dobre odvetrávaná.